Пријаве за полагање пријемних испита за специјализована одељења средњих школа

У току је пријављивање ученика за полагање пријемних испита за упис у средње школе и образовне профиле за које је неопходан услов да кандидат положи одговарајући пријемни испит.
Пријава се врши електронским путем преко портала Моја средња школа (mojasrednjaskola.gov.rs) од 12. до 15.04.2021. године.

Пријава се врши и непосредно у средњој школи која спроводи пријемни испит подношењем пријаве ( четвртак и петак 15. и 16.04.2021. године од 9 до16 часова) Пријава у средњој школи се подноси искључиво на обрасцу у прлогу, који може и да се одштампа и са линка https://mojasrednjaskola.gov.rs/Cir/Prijemni-Ispiti/Informator

Родитељ, односно други законски заступник ученика, који пријаву предаје непосредно у школи, попуњава образац у два примерка, од којих један остаје у средњој школи, а на другом средња школа потврђује пријем пријаве и тај примерак предаје родитељу, односно другом законском заступнику као доказ да је предао пријаву.