Национална платформа за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији

Поштовани родитељи и ученици,

Обавештавамо вас да Национална платформа „Чувам те“, која представља прву националну платформу за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији, почиње са радом.  На платформи ће се континуирано објављивати едукативни материјали из области превенције и заштите од насиља, које ће припремати сарадници надлежних министарстава. Едукативни садржаји су намењени свим родитељима, наставницима и ученицима. Национална платформа има за циљ координицију и јачање интерсекторске сарадње свих надлежних Заједничким деловањем, посвећено и континуирано можемо радити на стварању безбедног и подстицајног окружења за раст и развој сваког појединца школске заједнице у борби против насиља.
   Позивамо вас да се информишете и похађате обуке које су постављене на платформу, јер смо сви на заједничком задатку.  https://www.cuvamte.gov.rs/