Републичко такмичењe талената у Бору

ОШ “Свети Сава” ових дана има посебан разлог за срећу и понос. Наиме, Михајло Милојевић, ученик осмог разреда, освојио је 3.место на Републичком такмичењу талената у Бору, одржаном 25.5.2019.године. У конкуренцији од 207 талената из целе Србије, Михајло је показао изузетно познавање књижевности, а његов истраживачки рад на тему “Мотив аждаје у роману Гордане Тимотијевић” понео је максималан број поена. Михајлов труд у тумачењу дела једног завичајног писца може само да ласка и аутору и граду Краљеву. Такође, успеху доприноси и податак да је ученик самостално израдио рад, без припрема у Регионалном центру за таленте, већ уз смернице и подршку наставника Марице Миловић и ментора Данијеле Ковачевић Микић. Још једном: БРАВО ЗА МИХАЈЛА!
Михајло Милојевић остварио је запажен успех и на Републичком такмичењу из књижевности одржаном у Сремским Карловцима 11.5.2019.године где је освојио 4.место, као и на Регионалном такмичењу талената у Чачку где је остварио 2. место