Такмичења ученика

Такмичење ТИОУченик 6/1 Данијел Балдини освојио је друго место на окружном такмичењу из Техничког и информатичког образовања на теми –Енергетска ефикасност (Изолација куће)

На Републичком такмичењу у Врању није освојио награду али је остварио запажен резултат.

UceniciPehar Окружно такмичење ,,Шта знаш о саобраћају” одржано је 11. маја 2014. године у ОШ ,, Димитрије Туцовић” у Краљеву.На такмичењу је учествовало четири екипе (Рашка, Нови Пазар, Врњачка Бања и Краљево). Тим Краљева је освојио прво место и за то су добили пехар, а у појединачном пласману на републичко такмичење пласирали су се следећи ученици наше школе (добили су златне медаље  и дипломе):

Разред Презиме и име Број бодова Група
V Миловановић Миња 189 „Б“
V Токалић Давид 188 „Б“
VII Радуловић Лука 198 „Ц“

EkipaНа 45. јубиларном државном такмичењу одржаном у Београду  које је трајало два дана (8. и 9.јуна) учествовао је 28 општина. Рашки тим је освојио двадесето место у генералном пласману (1034 бода).